Taba

Egyptské město Taba se rozprostírá na pobřeží Akkabského zálivu na Sinajském poloostrově v bezprostřední blízkosti hranice s Izraelem. Taba se řadí mezi nejluxusnější destinace v Egyptě, a přitom se zde nesetkáte s přeplněnými plážemi či mačkajícími se davy turistů. Vyrostly zde komplexy luxusních hotelových společností nabízející nadstandardní služby, jež si jen tak někdo nedovolí. Jelikož je město položeno u Akkabského zálivu, stejně jako Sharm el Sheikh je ideálním místem pro milovníky potápění. Na své si přijdou jak profesionálové, tak i začátečníky, kteří mohou sledovat krásné scenérie podmořského světa.

Nechte se hýčkat komfortním zázemím hotelů a užívejte si i aktivní dovolené a výletů na místa, jež nejsou dotčená lidskou rukou. V okolí Taby nenajdete žádné nákupní centrum, ani města, která by vyzařovala nákupní horečkou. Taba je pouze letiště, které je lemováno luxusními hotely. Město si tuto daň vybírá krásnou přírodou, horskými panoramaty a zejména nejhezčím mořem v celém Egyptě.

Místní pláže jsou většinou písčité, přičemž vstup do vody tvoří kamenitý pás. Podél pobřeží od Nuweiby až po středisko Taba Heights se rozprostírají pláže v délce asi 40 kilometrů. Chlubit se mohou impozantním pozadím pouštních hor, jež padají plynule do moře. Destinace je charakteristická nejen sluněním se na pláži, ale také aktivním odpočinkem či relaxací. Hosté mohou navštívit Svaté město Jeruzalém, zastavit se u Mrtvého moře anebo v Petru, což je velmi atraktivní místo Středního východu. Nenechte si ujít ani výšlap na Mojžíšovu horu při východu slunce. Výlety uspokojí i nejnáročnější klientelu, protože se nesou v duchu fakultativnosti. Pro tyto výlety byste se měli ubytovat v hotelu Mövenpick.

Taba splňuje všechny požadavky pohádkové dovolené, která vám v paměti zanechá neuvěřitelné zážitky.

Last minute Egypt

Mapa

 

www.egyptrecenze.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů