Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh je egyptské město, původně přístav, a v současné době představuje významné letovisko, kam ročně zavítá miliony turistů. Během deseti let zde byla provedena výstavba mnoha moderních hotelů nabízející kvalitní služby. Vyrostly zde i pasáže s restauracemi a také obchody. Město je zázemím pro sportovní aktivity, přijdou si na své milovníci tenisu i golfu.

Sharm El Sheikh nabídne svým návštěvníkům jedinečnou, člověkem nedotčenou přírodu, která je obohacena příjemným klimatem. Oči vám zůstanou na krásných korálových útesech, díky nimž se destinace stala rájem potápění. Je to turistický ruch, který tvoří hlavní zdroj příjmů. Náročnější klientela však nepřijde zkrátka, protože o luxusní hotely zde není nouze. Ubytovat se můžete v Ritz-Carlton či Holiday Inn Resort. Tyto hotely společně s dalšími lemují nádhernou zátoku zvanou Naama Bay. Soustřeďují se v tomto centru i nejvybranější restaurace, nechybí ani prostory pro sportovní aktivity, jako jsou vodní sporty, golfové kurzy anebo výlety za západem slunce na hřbetu velblouda. Velmi oblíbené jsou i vyjížďky do nedaleké beduínské vesnice.

Milovníci pamětihodností v žádném případě nebudou ošizeni. Dovolenou u moře si mohou zpestřit návštěvou kláštera svaté Kateřiny, který se tyčí do výšky 1750 metrů. Pohled na ni tvoří neuvěřitelné panorama mezi horami Sinaj a Horou svaté Kateřiny. Do kláštera se dostanete procházkou po malebné stezce a po zdolání této cesty můžete obdivovat byzantské mozaiky, jejichž vznik se datuje před více než 1400 lety. Svůj obdiv si získala i bazilika z dob císaře Justiána anebo kostel, který nechala postavit císařovna Helena.

Jedním z největších lákadel je právě potápění. Cestu do Sharm el Sheikh podnikají lidé věnující se tomuto modernímu sportu anebo začátečníci, jejichž cílem je kochat se neuvěřitelnou krásou podmořského světa. Pobřeží Rudého moře je význačné podvodními scenériemi, za nimiž se vydávají turisté z celého světa. Není tedy divu, že právě Sharm el Sheikh představuje nejvyhledávanější místo potápěčů, ať už profesionálních, tak i začínajících.

Last minute Egypt

Mapa

 

www.egyptrecenze.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů