Hurghada

Hurghada je egyptské město a současně i přístav rozprostírající se na pobřeží Rudého moře. Současně se jedná o nejvýznamnější destinaci v Egyptě. Hurghada vyhoví skutečně každému turistovi, ať už hledá odpočinek, relax anebo sportovní využití. Místní hotely uspokojí i náročnější klientelu svými nadstandardními službami, ale stojí zde i hotely s příjemnými cenami. Lidé pojímající dovolenou aktivním způsobem se mohou těšit na vodní sporty, potápění, ba dokonce i na výlet do pouště na hřbetu velblouda či osla. Hurghada však láká mnoho nejen českých turistů na atmosféru arabského světa. Opustíte-li hotelový areál, ocitnete se v centru města dominující mešitami a bazary.

Co však jistě nevynecháte, budou pláže, které jsou často přeplněné, což se projevilo i na stavu zdejších korálových útesů. U pobřeží útesy zhlédnete jen zřídka, a proto si za nimi musíte vyjet hlouběji do moře. Naskytuje se i možnost vydat se na některý z blízkých ostrovů, v jejichž okolí je korálových útesů ve větším počtu. Hotelové pláže jsou většinou písčité a široké. V Hurghadě existují i soukromé pláže, kde je zpoplatněno vstupné a navštěvují je zejména místní obyvatelé. Oblíbené se staly výlety loděmi, jejichž předností jsou prosklená dna, a proto se vám bude zdát, jako byste stáli na vodě. Lidé neopovrhnou ani výletem vyhlídkovou ponorkou.

Díky tomu, že teplota vody moře se v zimní sezóně pohybuje kolem 20 až 25 stupňů, vydává se hodně turistů na dovolenou právě v zimě a přes vánoční svátky. V tomto období jsou zájezdy levnější než v hlavní letní sezóně. V létě se pak teplota o několik stupňů navýší.

Podíváme se však i na cestu historií. Původní část Hurghady je označována jako El Dahar a zde můžete zhlédnout stará sídliště, která jsou zastoupená jednotvárně šedivými budovami, jejichž dřevěné okenice nejdou přehlédnout. Chladnými vás nenechají odpudivé odpadky povalující se v bezprostředním okolí. El Dahar navštívíte v severní části města a po příjezdu vás zaujmou budovy policejních a imigračních úřadů. Dominantou je několik desítek metrů vysoká mešita, nejstarší ve městě. Bohužel vstup dovnitř není možný, můžete do mešity pouze nahlédnout.

Last minute Egypt

Mapa

 

www.egyptrecenze.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů